Úvod » Drinky » Houba

Houba

Nebaví Vás připálené tóny ve vašem levném merlotu, které jsou způsobené sběrem bobulí v nevhodné aromatické zralosti. Vyzkoušejte hitovku všech punkových zábav – Houbu.

Možná se ptáte, kdo že to vymyslel? Někoho to překvapí, někoho zase ne. Tento opojný nápoj údajně pochází ze sluncem zalitého Španělska. Největší popularitu Houba získala v 70. letech. Houba, v domovském Španělsku nazývaná Chalimocho nebo Kalimotxo, údajně vznikla během pořádně hutného festivalu, kde se prodávalo víno. Jeden z vykutálených obchodníků s vínem totiž zjistil, že mu víno zkyslo. Aby zjemnil kyselou chuť vína, smíchal ho se stejným množstvím Coca-Coly, přidal led a směs zkusil prodat. A měl úspěch! Lidem Chalimocho zachutnalo.

Míchané tlamolepy všeho druhu nemusíme, když alkohol, tak čistý. Pro dnešek však uděláme výjimku. Pojďme se podívat na zevrubný návod jak si takovou punkovou Houbu připravit.

Ingredience

  • Červené víno 0,7 l (jako alternativu můžete použít čúčo, krabicák a podobné blízké produkty – hlavně, že se motáme ne?)
  • Cola 2 l (coca-cola, pepsi, kofola, tesco cola apod…)
  • Pomeranč a led pro fajnšmekry

Postup tvorby houby

Všechno to slijte dohromady a za zvuků E!E pijeme do němoty. Fajnšmekři přidají na dozdobení pomeranč.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.