Úvod » Drinky » GéTéčko

GéTéčko

Základ

Do vyšší sklenky tumblerového typu dáme 4 kostky ledu, přilijeme gin, vložíme 2 plátky citronu a dolijeme tonikem. To nejlépe v poměru gin-do-toniku 1:1, 1:2, 1:3 nebo 2:3. Krátce promícháme.

Nápoj je velmi osvěžující, vhodný zejména v pozdních hodinách oslav, to jest když už pomalu tasíte šavli.

Tuning GéTé

Recept na nápoj Gin Tonic už máte. Co si jej ale zpestřit řapíkatým celerem nebo salátovou okurkou? Věřte nebo ne, ale tyto přísady dodají nápoji Gin Tonic skvělou chuť. Jak si klasický koktejl s netradičními ingrediencemi připravit? Použijeme pravý londýnský gin Beefater popř. Bombay sapphire či Hendricks gin. Do nachlazené (to že jí hodíte na chvíli do mrazáku) vysoké sklenice naplněné ledem nalijeme decku a půl tonicu, na to pak panáka ginu a promícháme lžičkou či brčkem. A nakonec salátovka. Peckovité GéTéčko je na světě.

Perlička na závěr

Když na počátku 19. století britská armáda okupovala Indii, vypukla epidemie malárie. Mnoho britských vojáků bylo touto epidemií zasaženo a nutnost jejich léčby byla na místě. Již od roku 1700 se však vědělo, že lze právě malárii léčit pomocí chininu. I nemocným vojákům se tedy začal podávat chinin. Jelikož je chinin velmi hořký, rozhodli se britští velitelé a nechali jej smíchat s vodou, cukrem, šťávou z limetky a ginem, což už bylo pro vojáky podstatně chutnější kombinace. Chinin byl totiž nahrazen tonikem, který tuto látku rovněž obsahuje, a vznikl tak populární koktejl Gin&Tonic, neboli GéTéčko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.