Úvod » S kostkami » Na „Honěnou“

Na „Honěnou“

Sešla se nám pěkná dávka her od našich udatných alkohráčů a hlavně alkohráček. Pojďme se mrknout na jednu od alkohráčky kajulinka009

Co k tomu potřebujeme

  • Nejméně 6 hráčů = 2 kostky (Může se hrát i více lidech, ale ke každému třetí je potřeba zařadit do hry další hrací kostku př. 9 hráčů = 3 kostky).
  • Alkohol (dle výběru)
  • Sklenička (nebo kelímek)
  • Tužka a papír

Popis hry

Hráči usednou ke stolu a doprostřed stolu postaví skleničku. Zvolí se zapisovatel, který papír se napíše seznam jmen. Hráči si rozdělí mezi sebe kostky tak, aby mezi sebou měli stejné mezery (Př. Pokud hraje 6 hráčů musí mít hráč s kostkou po levici i pravici dva hráče, kteří kostku nemají).

Po rozdělení kostek zapisovatel řekne číslo (hodnoty 1-6) poté se hra odstartuje. Po odstartování se hráči s kostkou snaží co nejrychleji hodit číslo, které zapisovatel řekl. Pokud číslo hodí, předávají kostku co nejrychleji hráči po směru hodinových ručiček. Další hráč se snaží co nejrychleji hodit to samé číslo. Pokud požadované číslo hodí posílá kostku dalšímu hráči.

Kolo končí v momentě kdy se k jednomu z hráčů dostanou obě dvě kostky. Hráč si dá jednoho panáka, do skleničky nalije libovolné množství jakéhokoliv alkoholu a zapíše se mu jedna čárka. Znovu se rozdají kostky tak, aby měli mezi sebou měli stejné mezery, přičemž v dalších kolech má vždy jednu z kostech ten, který v předešlém kole prohrál. Hráč, který prohrál vybírá i číslo.

V momentě, kdy jeden z hráčů prohraje 3x, tudíž bude mít tři čárky, prohrál a musí vypít celý obsah skleničky uprostřed stolu. Poté se znovu rozdají kostky a začíná se od znova.


Zkoušeli jste tuto hru? Zanechte komentáře a Vaše připomínky pro ostatní dole, nebo na náš alkohrový facebook.

Mrkněte taky na tohle

Alkoholický box

Tato hra je pro dva odolné borce, kteří se nebojí postavit se tváří v tvář. Dva hráči se posadí naproti sobě a hází kostkou. Komu padne nižší číslo, tak musí ihned vypít panáka. Vždy připravený rozhodčí okamžitě panáka doplní a hraje se dál. Toto se opakuje znovu a znovu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.