Kunda

Musíme říci, že se toho naše alkohráčka Mirka vůbec nebojí. Rovnou nám poslala svojí oblíbenou alkoholovou hru s velmi jadrným názvem. No mrkněme na to.

Co je k tomu potřeba?

  • dvě kostky

Pravidla

Všichni hráči si sednou do ke stolu. Počet hráčů je libovolný, hraje se dokola – po směru hodinových ručiček nebo proti, na tom nezáleží.

První kolo

První kolo se hraje s 1 kostkou. Všichni hráči si v prvním kole jednou hodí kostkou a pokud některému z nich padne 3, stává se po celou dobu hry KUNDA. Takto se v prvním kole vyberou tzv. kundy a začíná se hrát. Nyní už s 2 kostkami.

Další kola

  • Pokud ti padne na jedné z kostek číslo 3, pijí KUNDY, které se vybrali v 1. kole
  • Pokud ti padne číslo 4, pije ten, co házel před tebou.
  • Pokud 5, piješ ty sám
  • Pokud číslo 6, pije ten co je za tebou, čili ten, co bude házet po tobě.

Dodatečná pravidla

Čísla obou kostek se nijak nesčítají. Pokud ti padne například číslo 3 a 5– pijou všechny KUNDY (3) a ty, protože ten kdo hází má vždy číslo 5 tak piješ i ty zároveň s kundama. Platí tedy to, že hráč který hází má vždy číslo 5, hráč co hází před ním 4 a po něm 6. Výjimka je, když padnou dvě stejná číslo, v tomto případě se čísla sčítají (dvě 4=8) součet udává počet loků, které hráč, který to hodil, rozdává libovolně. Například všech 8 loků jedné osobě nebo podle libosti rozdá po 1, po 2 tak aby součet loků všech hráčů dal součet čísel na kostce.

Nové kolo můžete začít kdykoliv se domluvíte, podle toho, tak chudáci kundy vypadají :D.

Omlouvám se, že má hra tak sprostý název, ale já jí nevymyslela. Můžete se taky spolehnout, že na tuto hru nikdo z vás nezapomene. Při této hře totiž nikdo nepije pouze, pokud se někomu podaří hodit čísla 1 a 2.

Pokud byste stále nepochopili

V prvním kole padla 3 na jedné kostce 4 hráčům- ty jsou KUNDY V druhém kole první hráč (třeba ty) hází už 2 kostkami a hodil číslo 3 a 6. Pijí tedy všechny 4 kundy a hráč, který bude házet po tobě. Až se všichni napijí, hází se dál. Další hráč hodí čísla 4 a 5. Pije tedy ten, co házel předním a on sám. Další hráč hodí čísla 5 a 5. Součet je 10 tudíž rozdává jak chce 10 loků.

Doufám, že je to pochopitelné a přeji hodně zábavy s touto hrou!


Zkoušeli jste tuto kundu? Zanechte komentáře a Vaše připomínky pro ostatní dole, nebo na náš alkohrový facebook.

Mrkněte taky na tohle

Děravej hrnec

Zřete na hru jenž nám poslal alkohráč Karel. Najděte hrnec, namíchejte houbu a hrrrr na …

jeden koment

  1. Oblíbená hra Miloše Zemana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.