Úvod » Doporučujeme » Čing čong
Čing čong

Čing čong

Parádní hra co pobaví a u které se zaručené seknete na nějakou tu chvíli, dokud nebudou ostatní postupně odpadávat (samozřejmě alkoholem 😀 )
Možná jste tuto skvělou hru už hráli. Pokud ne tady je návod na její perfektní alkoholovou variantu. Za nápad na tuto chybějící alkošupu děkujeme alkohráčce Kateřině.

Pravidla hry

 1. Na začátku hry se zvolí „trest“ pro poraženého. Doporučujeme „trest“ panák dobře vychlazeného alkoholu, nebo např. dopití celého půllitru, či beer bongu. Slabší kusy si zvolí „trest“ menšího rozsahu.
 2. Dva a více hráčů se u stolu seskupí do útvarů, tak aby si všichni viděli na ruce (hlavně na pěsti) těch druhých. Hráči položí obě pěsti na stůl k sobě a sevřou prsty obou rukou tak , aby palec položený přes ukazováček byl nahoře.
 3. Náhodným výběrem zvolte jednoho hráče který začne.
 4. Hra začíná tak, že první hráč v rychlém sledu vysloví: „Čing-Čong….(zvolené číslo).“ Okamžitě, jakmile hráč vyřkne zvolené číslo, všichni hráči musí neprodleně zvednout jeden, dva nebo žádný palec (samozřejmě hráč při vyřknutí volí číslo od 0 do maximálního počtu palců ve hře).
 5. Spočítají se počty všech zdvižených palců a pokud se shodují s řečeným číslem, ten kdo číslo vyslovil, schová jednu ruku za záda a už s ní dále nehraje.
 6. Pokud se počet palců s řečeným číslem neshoduje, rychle se pokračuje dál a hraje další hráč v předem určeném směru (hraje hráč po vaší levici nebo pravici – záleží na vás).
 7. Ten komu zůstane poslední pěst či pěsti ve hře si zaslouží svůj „trest“ a pije předem připravený alkoholický nápoj.
Nastavení palců ; Kapačku ze záchytky raději vyndejte.
Nastavení palců ; Kapačku ze záchytky raději vyndejte.

Dodatečná pravidla a tresty

 1. Pokud někdo zdvihne dodatečně palec, když už je většina palců nahoře: pije, nebo vrací ruku do hry pokud uhádnul v předešlých hrách počet palců.
 2. Pokud dá někdo palec dolů když už ho již jednou ve hře zdvihl pije, nebo vrací ruku do hry pokud uhádnul v předešlých hrách počet palců.
 3. Jakékoliv švindlování potrestejte výše zmíněním trestem.

Čing čong?

Možná váš zajímá proč se vlastně říká čing čong …
Hra údajně vznikla ve staré Číně v jednom z nejlidnatějších měst Chongqing  (čong-čing). Touto hrou si místní obyvatelé krátili dlouhé chvíle. Pro nás se ale spíše lépe vyslovuje čing čong než čong-čing, takže jsme si tuto hru trošku upravili.
Ruku do ohně za to nedáme, ale tak víte co: možné je všecko 😀

Chongqing (čong-čing)
Chongqing (čong-čing)

Zkoušeli jste tuto hru? Co vy na to? Zanechte komentář pro ostatní dole, nebo nám pošlete foto či video na náš alkohrový facebook.

Mrkněte taky na tohle

Děravej hrnec

Zřete na hru jenž nám poslal alkohráč Karel. Najděte hrnec, namíchejte houbu a hrrrr na …

4 koment

 1. KenThusack

  Jestli je něco náročnýho, tak vysvětlit tuhle hru opilé, méně chápavé osobě 😀 ale jinak super hra, hrajeme ji už roky 🙂

 2. Super hra, objevil jsem ji i na Android:
  https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.martinforejt.chingchong
  Fakt super, a lze to hrát online, doporučuji 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.