Úvod » Deskové » Piješ MEME verze
Piješ MEME verze

Piješ MEME verze

Hra piješ už se u nás stává poměrně známou a oblíbenou záležitostí. Stejně tak se to dá říci i o internetových „memes“, které zná takřka každý uživatel internetu. Pokud Vám memes nic neříkám mrknetě na co je to memes? Tým alkohry.cz Vám přináší kombinaci těchto dvou fenoménů.

Co k tomu potřebujeme?

  • vytisknou si hrací plán
  • figurky
  • kostku

Pravidla

Házíme kostkou a postupujeme podle instrukcí na herním plánu.

Doporučujeme si plánek po vytisknutí zalaminovat pro více použití.

 

Hrací plán meme
Hrací plán meme

Pro alkohráče, kteří se chtějí vzdělávat a jít takzvaně s dobou: CO JE TO MEMES?

Za ty léta co existuje internet se zábava pěkně změnila. Rozvíjí se humor. A to také v podobě memes, ksichtů, které ovládli internet. Po internetu kolují každodenní situace zachycené v obrazové podobě. Podané jak jinak s notnou dávkou nadsázky.

Pojem mem označuje spíše stručnou informaci, která vstoupila do slovníku uživatelů internetu a parafrázováním může být využívána pro původně nezamýšlené účely. Příkladem memu je odpověď na anketní otázku, co si dotázaní myslí o únicích informací o sporožirových účtech, kterou deníku Metro v roce 1999 poskytla důchodkyně Věra Pohlová: „Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.“ V návaznosti na tento mem začali někteří uživatelé sítě záměrně používat nesprávnou plurální formu pojmu internet, či podobným způsobem jako Věra Pohlová komentovat prakticky veškeré dění jak v reálném, tak virtuálním světě.

Tento nový druh humoru bohužel pobaví jen jednou (i když pořádně), na rozdíl od klasického humoru. Pak už ztrácí účel. Meme obrázky se stávají takzvaným jednorázovým humorem. Autoři si ho přizpůsobují podle toho, co letí.

Memes se váže k internetovúmu slangu, přidává svoje zkratky fuu, lol, R U MAD. Časté je využívání „challenge accepted“, „like a boss“ a další.

Nyní jste milý alkohráči základně vzděláni. Takže vám nebrání nic ve hře.


Zkoušeli jste tuto hru? Zanechte komentář, jak se Vám líbila nebo ji sdílejte pomocí facebooku.

2 koment

  1. Dámy a pánové, již nyní pro Vás tvoříme herní plán ve vyšším rozlišení.

    Zůstaňte naladěni 😀

  2. Tak je to tu, krásný nový herní plán ve vysokém rozlišení.

    Na nic nečekejte. Stahujte, hrejte, bavte se, sdílejte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.